Jak vytvořit bootovací USB Windows 7

Bootovací USB pro Microsoft Windows 7

Pro vytvoření bootovacího USB Windows 7 budeme potřebovat malou aplikaci, u které není zapotřebí instalace, stačí tedy jen spustit. Jedná se o aplikaci Rufus. Aplikaci můžete stáhnout na stránkách výrobce.

Hned na začátek upozorníme, že k úspěšnému provedení budete potřebovat USB flash disk o minimální kapacitě 8GB, který musí být zformátovaný na FAT32 (výchozí). Pokud zformátovaný nebude, aplikace to udělá za Vás.


Po spuštění aplikace se nám zobrazí jednoduché okno, kde uvidíte vše potřebné. První kolonka označuje vložený USB disk, vše ostatní ponechte tak jak je a klikněte na tlačítko "Vybrat".V otevřeném okně přiveďte cestu ke staženému ISO souboru Windows 7.Po zvolení obrazu disku se Vám zobrazí veškerá nastavení, která ponechte beze změn. Ve spodní části klikněte na tlačítko "START". Zobrazí se upozornění, že se vložený USB disk zformátuje a budou ztracena všechna obsažená (původní) data.Nyní proběhne kopírování všech potřebných souborů na vložený USB disk. Celý proces by měl proběhnout do 10 minut.Po dokončení procesu uvidíte, že se změnil název disku a vše je připraveno k použití. Klikněte na tlačítko "Zavřít" a můžete se pustit do instalace skrze bootování USB.


Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.