Vážení zákazníci. V pondělí dne 04.07.2022 bude mimo provoz telefonická podpora. Objednávky budou standardně vyřizovány NON-STOP a e-mailové dotazy budou průběžně odbavovány. Provoz bude standardní opět od 07.07.2022. Děkujeme.

Jak vybrat Microsoft Office?

Vybíráte kancelářský balík Microsoft Office, ale nejste si jisti, která verze je pro Vás ta nejvhodnější? V naší nabídce Microsoft Office naleznete prakticky všechny dostupné verze trvalých licencí za skvělé ceny.


 
Základ výběru spočívá v jednoduchém určení, zda sadu Microsoft Office potřebujete pro osobní či komerční užití.


Jaký je rozdíl mezi sadami Office pro domácí a komerční použití?


Rozdíl je především v právu použití a v obsažených funkcích. Zatímco sady Microsoft Office pro domácnosti obsahují pouze nejvyužívanější aplikace Word, Excel a Powerpoint, sady Office pro firmy, označovány jako Professional nebo Professional Plus obsahují aplikace navíc. Standardně to je e-mailový klient Microsoft Outlook, nástroj pro správu relačních datábází Microsoft Access a oblíbená aplikace kombinující práci s texty i grafikou Microsoft Publisher. V rozšířených sadách pak naleznete i aplikace jako OneDrive a Skype.

Pokud potřebujete sady Office pro firmy, doporučujeme cenově výhodnou trvalou licenci Microsoft Office 2019 Professional Plus. nebo nejaktuálnější trvalou licenci Microsoft Office 2021 Professional Plus. Obě varianty mají neomezenou platnost a váží na Váš účet Microsoft, díky čemuž jsou i přenositelné.

Pokud potřebujete sady Office pro domácnosti, doporučujeme cenově výhodnou trvalou licenci Microsoft Office 2019 pro studenty a domácnosti nebo nejaktuálnější Microsoft Office 2021 pro studenty a domácnosti. Obě varianty mají neomezenou platnost a váží na Váš účet Microsoft, díky čemuž jsou i přenositelné.

V případě, že pracujete například z domu nebo kombinovaně, vhodná pro Vás bude licence určená pro komerční, ale i domácí použití, která obsahuje vše potřebné (Word, Excel, Powerpoint a Outlook). Cenově nejvýhodnější je aktuálně Microsoft Office 2019 pro domácnosti a podnikatele.

Výhoda trvalých licencí Microsoft Office spočívá v tom, že je koupíte jednou a můžete je využívat napořád bez jakýchkoliv měsíčních či ročních poplatků. Navíc, pokud používáte účet Microsoft, licenci s tímto účtem spárujete a například po přeinstalování nebo přechodu na jiný počítač, můžete licenci opět aktivovat z účtu.

Pokud chcete ušetřit a zakoupit starší vydání sady Microsoft Office, není v tom žádný problém. Všechny verze jsou mezi sebou kompatibilní od starších verzí po nové. V opačném směru samozřejmě starší verze nebudou schopné otevírat některé nové typy souborů, například v případě sady Microsoft Office 2010, to lze ale vyřešit systémem kompatibility, který Vám nabídne přímo sada Office při otevření souboru.

Ze starších verzí se u nás nejvíce prodávají Microsoft Office 2016 pro studenty a domácnosti a Microsoft Office 2016 Professional Plus.

Kdy zvolit Microsoft Office 365?

Máte doma více zařízení, které potřebujete "osadit" sadami Office? Pak se právě Vám vyplatí investovat do předplatného Microsoft 365 pro jednotlivce nebo Microsoft 365 pro rodiny.

Výhoda je v tom, že můžete Office využívat až na 5 zařízeních současně, včetně těch mobilních a navíc získáte 1TB cloudové úložiště pro každé zařízení. Za Office tak budete platit ročně, ale zato obdržíte neustále aktuální a nejnovější funkce a spoustu místa pro soubory k tomu.

U varianty pro jednotlivce je podmínkou použití na více zařízeních přihlášený stejný účet. Naproti tomu verze určená pro rodiny umožní přidat členy rodiny (skrze e-mailové adresy), což znamená, že každý je na svém PC nebo MAC přihlášený pod svým účtem, ze kterého si sadu Office stáhne.

Pro firmy, které využijí také tuto formu, je připraveno předplatné ve verzi Microsoft 365 Bussines Standard.

Důležitý faktor při výběru sady Microsoft Office je také verze operačního systému Windows, který používáte. Sady Microsoft Office 2019 jsou kompatibilní pouze se systémem Microsoft Windows 10 a Windows 11. Pokud používáte starší verzi operačního systému (Windows 7 nebo Windows 8 a 8.1), volit můžete sady od ročníku 2016 a níže. Případně můžete provést přechod na aktuální Windows 10 Home či Windows 10 PRO.

Pokud si i přesto nebudete výběrem jistí, neváhejte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení